Permanentný

make up

O

permanentnom

make upe

PhiShading, BreezyBrows make up

Pri permanentnom mejkape ide o vpravovanie pigmentu do pokožky. Poznáme viac techník , teda spôsobov, ako ich vpraviť do pokožky.

Microblading

MICROBLADING (mikročepieľkovanie) – je metóda ručného tetovania obočia, ktorá spočíva v aplikácii pigmentu pod povrch pokožky pomocou špeciálneho pera a čepieľok.

Prístrojová Technika

PRÍSTROJOVÁ TECHNIKA- pigment je do pokožky vpravovaný ihlou, ktorá na konci prístroja kmitá dnu-von.

Pracujem s profesionálnym strojčekom najvyššej kvality za pomoci sterilnej mikro ihly (vždy určenej iba na jedno použitie)maximálne do hĺbky 1,2mm. Túto techniku používam pri tieňovaní, alebo pri púdrovom obočí. Najčastejšie používam kombináciu oboch techník.

Viac o technikách a štýloch nájdete v PONUKE

Ponuka

Ako prebieha zákrok?

Takáto úprava obočia pozostáva vždy z minimálne dvoch sedení. Prvé sedenie je to samotné prvé tetovanie obočia, kedy v spolupráci s klientkou nakreslíme obočie vo vyhovujúcom tvare vyberieme vhodný farebný odtieň pigmentu. Nasleduje samotné tetovanie pomocou špeciálneho pera, alebo prístroja. Po zákroku sa na obočie nanáša ošetrujúci krém. Klientka odchádza domov a približne po mesiaci klientka prichádza na druhé sedenie- korekciu.

Prvému zákroku vždy predchádza krátka konzultácia. Aká je vaša predstava, aké sú moje možnosti...Na túto konzultáciu nie je nutne vyhradiť si zvlášť čas, trvá par minút pred samotným zákrokom.

Ako dlho tetovanie vydrží?

Pigment sa v pokožke udrží približne 1 až 2 roky. Závisí to od viacerých faktorov, ako je typ pleti, frekvencia slnenia, solárium, lieky, hormonálne lieky, zdrav. stav (viď ďalej kontraindikácie).

Permanentný make-up je dočasné tetovanie, nie trvalé! Pigment sa postupne odbúrava a mizne. Obočie je časom svetlejšie, až mizne.


Domáca starostlivosť

Obočie je potrebné ošetrovať špeciálnym krémom na to určeným. Približne po 5 – 10 dňoch sa na obočí vytvoria šupinky, ktoré sa postupne ošúpu a obočie ostane výrazne bledšie ako bezprostredne po tetovaní. Zhruba po mesiaci sa cez vytetované obočie vytvorí nová vrstva pokožky, pigment sa v pokožke usadí a obočie získa na sýtosti.

Čomu je vhodné sa po zákroku vyhnúť?

Neopaľovať sa a nezdržiavať sa na priamom slnku, alebo v soláriu! Zamedzovať kontaktu obočia s vodou (nesmie sa namáčať a rozmočiť)! Nenatierať obočie hrubou vrstvou krému alebo vazelíny! Nestrhávať šupinky alebo chrastičky! Nepoužívať na obočie žiadne líčidlá ani make-up!


Dôležité upozornenia pred zákrokom!

Každý klient je vopred od PMU artistu informovaný o možných rizikách. Aj napriek najmodernejším a najlepším prísadách vo farbách môže v niektorých prípadoch dôjsť k alergickej reakcii. Počas a po zákroku môže dočasne okolie obočia ľahko opuchnúť, začervenať, alebo svrbieť. Tieto príznaky po krátkej dobe znovu ustúpia.

V závislosti od štruktúry kože po prvom zákroku sa môže intenzita farby meniť. Každá pokožka je iná, a každá pokožka ma inú schopnosť prijímať pigmenty. Niektoré pleti si vyžadujú viac sedení.

PMU je vždy zranením kože. Treba s ňou zaobchádzať jemne a opatrne tak, aby liečba prebehla bez komplikácií. Nedostatočná starostlivosť môže viesť ku kvalitatívnym stratám na PMU.

PMU počas hojenia nesmie prísť do styku s mydlom, kozmetikou, mejkapom, neumytými rukami! Používajte len ošetrujúci krém-biela vazelína v tenkej vrstve. Nepoužívať žiadne iné ošetrujúce prostriedky a krémy po aplikácii. To by mohlo spôsobiť infekciu , alebo iné komplikácie.

Permanentný make-up je dočasné tetovanie, nie trvalé! Pigment sa postupne odbúrava a mizne. Obočie je časom svetlejšie, až mizne.

PMU artist neberie zodpovednosť za nesprávne, alebo nepochopenie následnej starostlivosti.


Ak máte iné závažné ochorenia, poraďte sa prosím so svojim lekárom, či je pre Vás permanentný make-up vhodný.